Etapy tworzenia stron www

Etapy tworzenia stron internetowych, projektowanie stron www, tworzenie stron www, optymalizacja stron

Warunkiem stworzenia profesjonalnej strony internetowej jest dobrze skoordynowana praca zespołu ludzi reprezentujących różne specjalności. Podział tego procesu na jasno zdefiniowane i odseparowane etapy, umożliwia optymalne wykorzystanie możliwości i wiedzy naszych pracowników. Ułatwia im pokazanie potencjału i wykreowanie finalnego produktu, jakim są strony internetowe.

Analiza potrzeb i koncepcja stron

Analiza przedmiotu działalności klienta, jego potrzeb oraz możliwości zastosowania konkretnych technologii informatycznych są kluczowe do stworzenia przemyślanej i spójnej oferty wykorzystującej w pełni możliwości, jakie daje Internet i strony www. Etap ten to opracowanie wstępnej koncepcji układu podstron, systemu nawigacji oraz planowanych rozwiązań programistycznych. Obejmują one zarówno wykorzystanie gotowych produktów, jak również stworzenie rozwiązań dedykowanych, pisanych na konkretne zamówienie.

Kto pracuje nad tworzeniem stron www?

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej wymaga ścisłej współpracy osób o różnych specjalnościach. W pracy nad stroną uczestniczą: graficy, webmasterzy (specjaliści od kodowania stron), analitycy (informatycy), programiści PHP oraz wiele innych osób nadzorujących prace, testujących aplikacje internetowe oraz utrzymujący stały kontakt z klientem.

Projektowanie stron WWW

Wbrew swojej nazwie projektowanie stron www nie odpowiada jedynie za stworzenie wyglądu stron czyli projektu graficznego witryny. Etap ten odpowiada za przygotowanie w oparciu o koncepcję stron systemu nawigacji, typografii i planowanej kolorystyki elementów związanych ze zwiększaniem konwersji na stronach. Już na etapie projektu bierzemy pod uwagę elementy związane z przyszłą optymalizacją czasu wczytywania stron. Tworzone przez naszych grafików projekty stron charakteryzują się skutecznym przekazem treści oraz wysoką estetyką.

Tworzenie kodu HTML stron internetowych

Kolejny etap to tworzenie stron www, czyli wykonanie kodu wyświetlanego w przeglądarce stron internetowych. Prace odbywają się w oparciu o projekt graficzny przygotowany w poprzednim etapie. Nasz zespół grafików i webmasterów optymalizuje wykorzystaną grafikę do potrzeb publikacji na stronach internetowych. Profesjonalnie stworzony kod stron WWW musi być zgodny ze standardami, prawidłowo wyświetlać się w rożnych przeglądarkach oraz być zoptymalizowany tak, aby użytkownicy Internetu nie musieli długo czekać na wczytanie się stron serwisu.

Aplikacje internetowe

Współczesne technologie umożliwiają tworzenie w pełni funkcjonalnych aplikacji znajdujących się na stronach internetowych. Mogą one pełnić rolę sklepu internetowego, systemu automatycznych wycen, zgłaszania i kontroli zleceń serwisowych oraz wielu innych. Strony internetowe wyposażone w dodatkowe programy zwiększają szansę na pozyskanie nowego klienta. Znacznie ograniczają też koszty funkcjonowania BOK, działu handlowego czy reklamacyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tworzenia aplikacji internetowych.

Wdrożenie stron www i hosting

Stworzone na wcześniejszych etapach strony internetowe wdrażamy na oferowanych przez nas serwerach lub też na serwerach wskazanych przez zamawiającego. Oferujemy profesjonalne usługi hostingowe oraz ciągły monitoring i backup danych. Stworzyliśmy centrum hostingowe posiadające rożne serwery usługowe (www, email, bazy danych, backup) oraz wydajne przyłącze do Internetu. Zapewnia to nieprzerwaną pracę i szybki dostęp do wykonanych stron internetowych.

Optymalizacja stron www i poprawa konwersji

Aby uruchomiona strona internetowa mogła pełnić swoją rolę marketingową i usługową, musi być dostępna dla internautów i łatwa do odnalezienia w Sieci. Podczas budowy strony, kod optymalizujemy tak, by był jak najbardziej "przyjazny" dla wyszukiwarek internetowych i użyteczny dla odwiedzających.

Aktualizacja treści stron internetowych

Aktualna oferta jest kluczowa dla zadbanych i chętnie odwiedzanych stron internetowych. Naszym klientom oferujemy współpracę polegającą na bieżącym aktualizowaniu treści na stronach. Oferujemy także wygodne i nowoczesne oprogramowanie CMS służące samodzielnej edycji treści na stronach internetowych. Udostępniamy dwie wersje systemów CMS odpowiednie zarówno dla małych firm, jak i dużych korporacji pragnących stworzyć portal lub wortal.

Informacje o tym jak proces tworzenia stron www wygląda od strony zleceniodawcy znajdziesz na naszej stronie: Tworzenie stron www krok po kroku.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz kontaktowy - oddzwonimy!

  • 40-476 Katowice, Plac Pod Lipami 5
  • Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:30 do 17:00