Mobilne strony i aplikacje internetowe

Mobilne (responsywne) strony i aplikacje internetowe

Rozwój telefonii komórkowej sprawił, że każdy jej użytkownik może korzystać z Internetu z dowolnego miejsca, wyjmując po prostu telefon z kieszeni. Produkowane obecnie telefony z dostępem do internetu (smartfony) mają coraz większe wyświetlacze i zaopatrzone są w przeglądarki internetowe. Ich funkcjonalność zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Dzięki temu przeglądanie stron internetowych jest dużo wygodniejsze.

Tworząc strony internetowe należy więc wziąć pod uwagę również użytkowników urządzeń mobilnych. Aby ułatwić im korzystanie z naszej witryny, należy zaprojektować ją w sposób responsywny czyli tak, aby ekran automatycznie dopasowywał się do rozdzielczości wyświetlacza.

Dlaczego warto stworzyć responsywną (mobilną) wersję stron?

Po pierwsze, jeżeli nasza strona internetowa nie będzie odpowiednio przystosowana do przeglądania na smartfonie, pojawi się konieczność przewijania ekranu. W związku z tym jej użytkowanie może okazać się uciążliwe. Po drugie użytkownicy mogą nie chcieć przeglądać naszej strony www, jeżeli okaże się, że generuje ona za duży transfer danych, czyli wczytuje się wolno i jej użytkowanie może pociągać za sobą opłaty dla operatora telefonii komórkowej.

Automatyczny wybór wersji stron

Jeżeli posiadamy serwis internetowy i przewidujemy, że większość odbiorców będzie użytkownikami smartfonów, można rozważyć stworzenie specjalnej mobilnej wersji stron, przeznaczonej dla telefonu komórkowego. Istnieje możliwość wykrycia, czy użytkownik łączy się z naszym adresem poprzez właśnie takie mobilne urządzenie. Możliwa jest także detekcja rozdzielczości telefonu. Strona może być wykonana w taki sposób, że gdy użytkownik łączy się z telefonu, następuje automatyczne przekierowanie na wersję mobilną. Taka wersja będzie wykonana w innej rozdzielczości, z innymi elementami graficznymi i będzie lepiej zoptymalizowana pod kątem transferu danych. Wersja mobilna może posiadać również nieco inną funkcjonalność od wersji tradycyjnej.

Mobilne aplikacje internetowe

Coraz większe znaczenie zyskują także mobilne interfejsy dla różnych aplikacji (nie tylko internetowych). Dostęp do pewnych zasobów z dowolnego miejsca może być bardzo ważny dla wielu firm. Oferujemy także stworzenie tego typu mobilnych aplikacji internetowych, których zadaniem jest umożliwienie użytkownikom dostępu do określonych funkcji tradycyjnych systemów informatycznych lub zasobów bazodanowych przez telefon komórkowy.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz kontaktowy - oddzwonimy!

  • 40-476 Katowice, Plac Pod Lipami 5
  • Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku
    w godzinach od 8:30 do 17:00