Do czego służy T-Mail?

T-Mail jest pośrednikiem pomiędzy zdalnymi serwerami poczty (SMTP, POP3) oraz newsów (NNTP), a Twoim agentem poczty/newsów (np. Netscape Messegner, Outlook Express, Forte Agent, itp.)
T-Mail jest także w pełni funkcjonalnym serwerem poczty umożliwiającym wymianę poczty między użytkownikami Twojej sieci lokalnej.
Program idealnie spełnia swoje zadania zarówno podczas korzystania z dodzwanianego dostępu do Internetu (Dial-up), jak i z wykorzystaniem łącza stałego.
Najczęstsze zastosowanie programu to:

Zalety programu

Wymagania systemowe

Do wygodnej i bezproblemowej pracy programu T-Mail zalecana jest następująca konfiguracja:

Dodatkowo każdy komputer pracujący w sieci lokalnej i korzystający z skrzynek pocztowych za pośrednictwem programu T-Mail musi posiadać skonfigurowaną obsługę sieci oraz protokołu TCP/IP. Nie jest wymagane, aby pozostałe komputery sieci lokalnej pracowały pod kontrolą systemu Windows.

Uruchomienie programu T-Mail na komputerze z zainstalowanym program Symantec Norton AntiVirus w wersji 2000 lub nowszej jest możliwe po wyłączeniu w tym programie opcji kontroli przesyłek e-mail. NAV nadal będzie monitorował listy podczas ich otwierania w programie pocztowym lecz nie podczas pobierania ich z Internetu.